Česká filharmonie zahraje hity z Broadwaye

2.2.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc
Česká filharmonie pod vedením amerického dirigenta Keitha Lockharta uvede v únoru 2016 čtyři mimořádné koncerty Best Of Broadway. Ve sportovních halách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě zazní nejslavnější muzikálové melodie světových autorů. Skladby oceněné mnoha cenami zazpívají špičkoví sólisté z broadwayských divadel: Marin Mazzie (mezzosoprán), Jason Danieley (tenor) a Rodney Earl Clarke (bass). 

"Půjde o vůbec první program sestavený z muzikálových melodií, který Česká filharmonie zahraje," uvedl dirigent Keith Lockhart, který spolupracoval také se Stingem, Johnem Mayerem nebo Stevenem Tylerem ze skupiny Aerosmith. "Vybrali jsme průřez nejznámějších skladeb, důraz je ale kladen na hudbu, nikoliv jen na věhlas jednotlivých titulů," vysvětlil Lockhart. Repertoár dvouhodinové show představí originální provedení písní jako například Maria, The Phantom of The Opera, I Dreamed a Dream, Dancing Queen, Hello, Dolly nebo Don’t Cry for Me, Argentina, které domácí publikum zná důvěrně i z českých divadelních scén. Program tvoří výběr ze světové pokladnice muzikálů – od West Side Story a Chorus Line přes Bídníky, Cats, Fantoma opery až po Chicago, Evitu a Mamma Mia!.

Keith Lockhart, jenž od roku 1995 vede proslulý Boston Pops Orchestra, bude s Českou filharmonií spolupracovat poprvé: "Pro ojedinělé koncerty v České a Slovenské republice připravujeme nová aranžmá, protože chci, aby vynikl hutný zvuk orchestru a diváci si užili neopakovatelný večer," popsal jedinečnost zpracování dirigent.