Česká filharmonie zahraje Mahlerovu Čtvrtou

12.8.2020 / Kulturní servis / Martina Klausová

České filharmonie pod vedením svého šéfdirigenta a uměleckého ředitele Semjona Byčkova uspořádá ve čtvrtek 20. srpna od 19.30 hodin mimořádný koncert ve Dvořákově síni Rudolfina. Na programu bude jediná skladba – Symfonie č. 4 G dur Gustava Mahlera. Sólového partu se ujme slavná izraelská sopranistka Chen Reiss.

Mahlerova Čtvrtá symfonie měla zaznít ve stejném obsazení na abonentních koncertech v první polovině června, ale plány na její uvedení překazila koronavirová krize. Protože však orchestr bude se Semjonem Byčkovem na konci srpna symfonii natáčet pro připravovaný mahlerovský komplet, uspořádá Česká filharmonie i jeden koncert, na kterém si posluchači mohou skladbu inspirovanou písní Nebeský život z cyklu Chlapcův kouzelný roh vychutnat.

Klasickou hudbu v podání sólistů a komorních souborů České filharmonie nabízí i řada Letní koncerty. Do konce srpna tak ve Dvořákově síni Rudolfina ještě vystoupí například koncertní mistři Jiří Vodička a Václav Petr, Smyčcové kvarteto českých filharmoniků, Česká dechová harmonie a další ansámbly.