Český měsíc na TV MEZZO

2.9.2020 / Kulturní servis / Martina Klausová

TV MEZZO je jediný televizní kanál na světě, věnovaný výhradně klasické hudbě, jazzu a tanci.
V České republice jej lze sledovat např. prostřednictvím operátorů Vodafone, O2TV, či Skylink . V září Mezzo míří do České republiky a v rámci "českého měsíce" nabídne např. 4 prestižní koncerty České filharmonie, či 3 klasické balety v podání Baletu ND.

TV Mezzo je od roku 1996 celosvětově uznávaným domovem klasické hudby, jazzu a tance. V současnosti vysílá do více než 80 zemí a má přes 60 milionů předplatitelů. Uspokojí i ty nejnáročnější milovníky hudby a zároveň je skvělým společníkem všem, kteří se ji teprve chystají poznat. Od dubna 2010 nabízí značka Mezzo dva skvěle se doplňující televizní kanály, díky nimž oslovuje ještě širší publikum:

Mezzo, ve společnosti umělců: TV kanál zaměřený na umělce a jejich ucelený repertoár (dokumentární snímky, mistrovské lekce i krátkometrážní příspěvky představí nové talenty, stávající jevištní hvězdy i černobílé archivní záznamy hudebních legend).

Mezzo Live HD: Ty nejkrásnější přenosy z koncertních sálů v HD kvalitě. Každoročně natočí více než 300 hodin nového materiálu a nabízí minimálně dva živé přímé přenosy měsíčně, čímž vytvoří dokonalý zážitek z koncertních sálů přímo u Vás doma.

Mezzo neustále vylepšuje svůj obsah a poskytuje uceleného průvodce světem hudby, nové formáty i repertoár, zatímco Mezzo Live HD objíždí nejvěhlasnější koncertní síně světa. Oba TV kanály pak přenášejí výjimečná živá představení ve spolupráci s předními francouzskými a evropskými institucemi a festivaly. Více než kdy dříve mohou diváci z jakéhokoliv koutu světa podlehnout kouzlu hudby, a to prostřednictvím Mezzo a Mezzo Live HD.

Nejlepší operní domy: Národní opera v Paříži, milánská La Scala, Metropolitní opera v New Yorku, Královská opera v Londýně, madridské Teatro Real, moskevské Velké divadlo, petrohradské Mariinské divadlo a mnoho dalších.

Skvělé orchestry a koncertní síně: pražské Rudolfinum, Pařížská filharmonie, amsterdamský Královský orchestr Concertgebouw, Berlínská filharmonie, vídeňský Musikverein, curyšská Tonhalle, Mariinský orchestr a mnoho dalších.

Nejvyhlášenější hudební festivaly: Pražské jaro, Aix-en-Provence, Verbier, Salzburg, Bayreuth, Glyndebourne, Beaune, Saintes, Colmar, Granada...

Špičkové jazzové festivaly: Jazz à Vienne, Jazz in Marciac, Montreux Jazz Festival, Festival International de Jazz de Montréal...