Český národní symfonický orchestr představuje koncerty mimo Obecní dům

I v letošním roce se v rámci MHF Prague Proms uskuteční koncerty mimo prostory Obecního domu. Pro posluchače je připravena série koncertů klasické a jazzové hudby. Návštěvníci si mohou vyslechnout řadu projektů v The Loop Jazz Club Hostivař, chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře, Sále Martinů v Lichtenštejnském paláci a Anežském klášteře. Nebude chybět proslulý americký sbor Jeremy Winston Chorale, Komorní sólisté ČNSO, Prague Proms Jam Session, monodrama Alma Rosé či Kytarový recitál Pavla Steidla.

Program koncertů probíhajících mimo Obecní dům nabídne i v tomto roce významné zahraniční, ale i domácí hosty. Koncerty budou probíhat v klubu The Loop Jazz Club Hostivař, chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře, klášteře sv. Anežky České a tentokrát i v Sále Martinů v Lichtenštejnském paláci. Diváci se mohou těšit na představení Alma Rosé (22. 6. 20:00), které přiblíží život jedinečné houslistky Almy Rosé v monodramatu polského autora Mariusze Urbaneka. Hlavní představitelku ztvární Sarah Haváčová. Následovat bude vítěz soutěže Radio France de Paris a uznávaný kytarista Pavel Steidl s koncertem Kytarový recitál Pavla Steidla (29. 6. 20:00). Posluchači si následně mohou vyslechnout gospelový repertoár věhlasného amerického sboru The Jeremy Winston Chorale s názvem Gospel Parade (30. 6. 19:00). Na řadu přijde dále zpěvačka Veronika Vítová, mimo jiné zakladatelka vokálního sextetu SKETY, s projektem Veronika Vítová & hosté (14. 9. 20:00) a štafetu převezme unikátní seskupení Prague Proms Jam Session (17. 9. 20:00). Představí se i rakouská sopranistka Hedwig Ritter se svým koncertem Sopránový recitál Hedwigy Ritter (19. 9. 19:00). Konec září bude patřit projektu RAZAM & Iva Marešová (21. 9. 20:00) a renomovanému českému ansámblu Komorní sólisté ČNSO (23. 9. 19:00). Pásmo koncertů probíhajících mimo prostory Obecního domu završí projekt Focused on Jazz Fusion (24. 9. 20:00), který v podání The Loop Jazz Orchestra předvede skladby předních autorů jazzové fusion.

Letošní Prague Proms se vrací k osvědčenému a posluchači oceňovanému schématu. Kromě koncertů ve Smetanově síni se festival bude přesouvat střídavě do hostivařského The Loop Jazz Club, do chrámu sv. Barbory, Anežského kláštera a do Lichtenštejnského paláce. Pro tyto vesměs komorní koncerty jsme angažovali nové tváře, jakými jsou například Hedwig Ritter nebo Pavel Steidl, kteří na našem festivalu vystoupí poprvé. Jazz a fusion pak představí The Loop Jazz Orchestra s novým projektem, Veronika Vítová či Iva Marešová a RAZAM. V Kutné Hoře s jistotou uchvátí gospelový Jeremy Winston Chorale. A určitě by byla škoda nechat si ujít působivý projekt Alma Rosé, či nastupující jazzovou generaci, kterou představí Prague Proms Jam Session,“ dodává ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl.

Prodej vstupenek na www.pragueproms.cz.
Informace ohledně programu na adrese ticket@cnso.cz.

Zdroj: TZ
Foto: RAZAM a Iva Marešová (©archiv festivalu)

Podcast