Český ukulele festival „Ladies edition“

16.7.2018 / Kulturní servis / Martina Klausová

Přijeďte si užít poslední červencový víkend na 6. Český ukulele festival „Ladies edition“!

Od pátku 27. 7. do neděle 29. 7. 2018 se uskuteční 6. ročník Českého ukulele festivalu. Letošní ročník bude unikátní tím, že se bude jednat o jedinečnou událost svého druhu na světě, a to „Dámské vydání“ ukulele festivalu. Představí se převážně ženské účinkující a hlavním lákadlem bude havajské duo Honoka & Azita, které se  těší celosvětovému úspěchu, získalo mnohá ocenění a v Itunes World music charts dosáhlo na 1. příčku. 

Festival za pět let své existence dosáhl skvělé reputace po celé Evropě a to nejen díky uvolněné přátelské atmosféře, ale i díky velmi vysoké umělecké úrovni hráčů z mnoha zemí celého světa. V průběhu loňského 5. ročníku festivalu se představili účinkující 27 národností.

První den festivalu bude již tradičně výletní. Účastníky čeká výlet vlakem do skvostného středověkého města Kutná Hora, kde si zahrají poblíž chrámu Svaté Barbory. 

V sobotu a neděli bude festival pokračovat v malebném Únětickém pivovaru ve vsi Únětice. Program bude po celé dva dny nabitý workshopy a koncerty. Hlavní koncertní pódium bude v Únětickém pivovaru v centru obce a nebude chybět ani bohatá tombola.

V rámci festivalového programu se letos představí děti z místní únětické školy školy, skupina únětických žen, Mersey Belles, Ukulele Troublemakers, Les Poupées Gonflées, Elis Mraz, fantastický Bad Mouse Orchestra, Elke & the Cool Girls, Sam Brown, Zoë Bestel, výjimečná Tricity Vogue, Geralda Rosse a vše završí návrat  oblíbené dvojice Honoka & Azita.

Na Českém ukulele festivalu nejen hudbu uslyšíte, ale také se sami můžete zapojit do hry! A to ať už na workshopech, nebo v rámci jamm sessions, které probíhají po celý festivalový víkend a nebo dokonce můžete překonat ostych a vystoupit na pódiu v rámci „volného mikrofonu“.

Ukulele festival