Českým Krumlovem se dnes večer rozezní tóny francouzských skladatelů

Začíná 32. ročník festivalu Krumlov, který v několika večerech nabídne unikátní spojení klasické hudby a tance. Návštěvníci se mohou těšit na známé české i světové umělce a také na bohatý doprovodný program ve festivalové zóně.

Zahajovací koncert letošního ročníku začíná v devět večer v zámecké letní jízdárně, kam se festival vrací po několika letech. Koncert Francouzská noc připomene jeden z klíčových momentů francouzské historie - pád Bastily 14. července 1789. Klavírní koncert č. 5 Camilla Saint-Saënse uvede klavírista Alexander Melnikov v doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Roberta Jindry. Hudbu francouzských skladatelů impresionismu a romantismu doplní originální choreografie Jiřího Bubeníčka.

Organizátoři letos pro návštěvníky připravili nové kulturní zážitky, včetně tanečních kurzů pod vedením zmiňovaného Bubeníčka a bohatého doprovodného programu ve festivalové zóně. Koncerty se kromě tradičních míst odehrají také na nových místech a v alternativních prostorách. Například v Kulturní centrum Prádelna nabídne MIMOřádné spojení Mucha Quartetu a pantomimy v podání Vladimíra Kulíška. Městské divadlo Český Krumlov pak hostí koncert nejkrásnějších duetů pro housle a klavír v podání Josefa Špačka a Miroslava Sekery. V Egon Schiele Art Centru vystoupí korejské smyčcové kvarteto a violoncellistka Meehae Ryo. Více o programu naleznete zde.

O konkrétních francouzských skladatelích a jejich dílech, která zazní na slavnostním zahájení festivalu, ale i o plánech na další sezónu a relaxaci při hudbě hovořila Kristina Tůmová s dirigentem Robertem Jindrou:

krumlov.jpg

Foto: Český Krumlov (©archiv autorky)

Podcast