Chodovskou tvrz rozezní dva kytaroví mágové

12.9.2019 / Kulturní servis / Marek Šulc

Alex Alcaraz Fernàndez – fenomén současné španělské klubové scény, a Lukáš Sommer – český kytarový virtuóz, jehož autorský recitál získává u nás i v zahraničí stále větší pozornost, odehrají jeden ze čtyř společných koncertů 19. září na Chodovské tvrzi v Praze.

Tito dva kytaroví mágové, kteří se poprvé potkali letos v květnu v Manile, představují dva rozdílné hudební světy, přesto je pojí vášeň pro hru a radost z improvizace.

„Lukáše jsem potkal v Manile na koncertě Europinoy 2019, který byl oslavou společného dědictví a přátelství mezi Evropskou unií a Filipínami prostřednictvím umělecké spolupráce. Při společné zkoušce, jež předcházela našemu koncertu, jsme zjistili, že oba hrajeme „na stejné notě“ a vystoupení s Lukášem byl pro mě skutečně zážitek. Jsem rád, že tuto příležitost budu mít znovu při koncertě na Chodovské tvrzi v Praze“, řekl k nadcházejícímu koncertu Fernandez.

Diváky čeká výjimečný večer plný flamenca a netradiční hudby z několika kontinentů. „Pořadatelé se na mne vždy trochu zlobí, když nejsem schopen sdělit předem program toho, co budu hrát. Vždy to tuším jen v obecné rovině, protože rád sleduji reakce publika a podle nich hraji. A improvizace s Alexem je pro mě neskutečným potěšením. Věřím, že to tak ucítí i diváci“, dodal ke koncertu Sommer.