Chvalská tvrz hostí Imaginárium

Nová výstava na Chvalské tvrzi s názvem IMAGINÁRIUM Divadla bratří Formanů a jejich přátel je otevřená návštěvníkům až do 11. 6. 2023 denně od 9 do 18 hodin. Doplňuje ji bohatý doprovodný program loutkových a divadelních představení, výtvarných workshopů a koncertů.

Jen kousek od Černého mostu, jednu zastávku městskými autobusy směrem do Horních Počernic, se nachází jeden z velmi pěkných výstavních prostorů prodchnutý historií. Chvalská tvrz nyní hostí výstavu plnou divů. Imaginárium představuje fantastický a tajuplný svět kočovných divadelníků a svérázných výtvarníků. Vtahuje nás do říše tvůrčí fantazie a radostně a bezelstně oslavuje lidskou tvořivost a řemeslo. Připomíná nám krásu a poctivost umění vytvořeného vlastníma rukama a srdcem.

K tomu Matěj Forman s nadšením dodává: „Skutečný smysl instalace Imaginárium je zprostředkovat dětem i dospělým co nejvíce radosti z dotýkání, objevování, pohybu a hry.“

Výstava citlivě reaguje na prostředí Chvalského zámku a přináší nová zákoutí, vynálezy, hračky, objekty a interaktivní instalace. Vzniká živelně a organicky intenzivní spoluprací pestré skupiny výtvarníků a přátel Matěje Formana, ve které je každý z umělců silným individuem s vlastním výtvarným rukopisem, avšak zároveň je součástí celku. Každý za sebe a ze sebe, všichni společně za jeden svět, za svět tvůrčí a nespoutané představivosti, výtvarného umu, radosti a hravosti.

Imaginárium putuje po světě již 10 let a má za sebou řadu úspěšných prezentací české loutkové tvorby nejen u nás, ale také v zahraničí, např. v Itálii, Německu, Dánsku nebo Francii.

Foto: Profimedia (Matěj Forman na výstavě Imaginárium Divadla bratří Formanů v Litvínově)

Podcast