ClassFest 2021

Na konci srpna se uskuteční studentský hudební festival bez hranic.

Od 23. do 28. srpna 2021 se v pěti městech a obcích Středočeského a Jihočeského kraje (Petrovice u Sedlčan, Sedlčany, Drážkov, Písek, Planá nad Lužnicí) uskuteční už druhý ročník studentského hudebního festivalu ClassFest, který organizují studenti klasické hudby.

Na přehlídce, která se koná pod záštitou senátora a starosty obce Petrovice Petra Štěpánka a pod patronací cembalisty a dirigenta Vojtěcha Spurného, se na na šesti kulturních akcích se představí mladí umělci studující v Čechách i zahraničí.

V rámci festivalových programů je připravena inscenace komické opery buffa pro čtyři hlasy Dove è amore è gelosia (Kde je láska, je i žárlivost), kterou na objednávku J. A. Schwarzenberga zkomponoval Giuseppe Scarlatti a její premiéra se odehrála roku 1768 v Českém Krumlově, koncert Barokní mistři v Čechách aneb Bacha na Zacha složený z duchovních děl českých barokních skladatelů a skladatelů působících v Čechách a uvedení hry bratří Čapků Ze života hmyzu v podání studentů HHAP PZ (Hudební akademie Praha Pavla Zumrová) a Lubora Cukra – výkonného ředitele SND v Bratislavě. Operní večer i koncertní program doprovodí barokní orchestr.

Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program – výstavu fotografií studentky Michaely Pondělíčkové nebo swingovou tančírnu kapely BuskMen. Pro účinkující i zájemce z řad veřejnosti je připravena také přednáška na téma „Nalezení a nastudování zapomenuté opery Giuseppe Scarlattiho.“

Foto: Profimedia

Podcast