ČNSO nabídne na podzim Mahlera a Musorgského

Oba koncerty proběhnou tradičně ve Smetanově síni Obecního domu. Dirigovat budou Steven Mercurio a Marcello Rota.

Český národní symfonický orchestr vstupuje do nové sezóny a v rámci pravidelné abonentní řady nabídne díla Gustava Mahlera a Modesta Petroviče Musorgského. Jako bonus zazní také hudba světoznámého českého skladatele Bohuslava Martinů.

Orchestr zaznamenal v uplynulé sezóně velký úspěch, když se podílel na nahrávce skladatele a aranžéra Vince Mendozy nazvané To the Edge of Longing, která byla oceněna cenou Grammy za nejlepší vokálně-instrumentální aranžmá. Přestože je ČNSO vyhlášený koncerty filmové hudby, na podzimních abonentních koncertech se hodlá věnovat výlučně klasické hudbě.

"Český národní symfonický orchestr se vrací k ryze klasickým programům, na jaké byli jeho posluchači zvyklí," říká ředitel tělesa a trumpetista Jan Hasenöhrl. "Bezmála třicet let se potkáváme s našimi příznivci a jako vždy jim hodláme předložit prvotřídní výkony i tentokrát."

První z podzimních abonentních koncertů uvede šéfdirigent Steven Mercurio, a to 14. září, jako obvykle ve Smetanově síni Obecního domu. S Českým národním symfonickým orchestrem nastudoval obsáhlou Mahlerovu Symfonii č. 5 cis moll, známou zejména smutečním pochodem z 1. věty s působivým sólem trubky.

12. října pak bude následovat druhý abonentní koncert pod taktovkou Marcella Roty, který nabídne Předehru pro orchestr a také Koncert pro dvoje housle a orchestr od Bohuslava Martinů. V druhé zmíněné skladbě se jako sólisté představí Bohuslav Matoušek a vítěz soutěže Concertino Praga Jakub Junek. V druhé polovině večera pak zazní v orchestrální podobě populární Obrázky z výstavy Modesta Petroviče Musorgského.

Více informací na webu Českého národního symfonického orchestru.

Foto: ČNSO

Podcast