ČNSO zahajuje 25. sezónu

8.9.2017 / Kulturní servis / Marek Šulc

Český národní symfonický orchestr (ČNSO) v pondělí 18. září zahájí ve Smetanově síni Obecního domu svou 25. sezónu. Orchestr, který si během čtvrtstoletí vytvořil mezinárodní renomé, zahraje pod vedením dirigenta Stevena Mercuria díla skladatelů Ernesta Blocha nebo Briana Currenta.

V rámci jubilejní 25. sezóny těleso v pražském Obecním domě provede 6 abonentních koncertů, na nichž pod vedením dirigentů Libora Peška, Vince Mendozy, Stevena Mercuria nebo Petra Altrichtera zazní díla L.van Beethovena, A. Dvořáka, L. Bernsteina, J. Brahmse a C. M. von Webera.

S hlavním hostujícím dirigentem, Maestrem Marcellem Rotou, ČNSO letos nabídne ještě Proms Gala, kde připomene skladby z muzikálů Bídníci, Jesus Christ Superstar, Evita, Dracula nebo Fantom opery. Na koncertu 10. října v pražském Fórum Karlín s ČNSO vystoupí české muzikálové hvězdy a držitelé Ceny Thálie.

V září se ČNSO vydá na pokračování evropského turné s Enniem Morriconem 60 Years of Music a od listopadu do prosince zahraje v 16 metropolích včetně Prahy s hollywoodským skladatelem Jamesem Newtonem Howardem.

Foto: Jan Malý