Collegium 1704 a Sandrine Piau

Nedlouho po triumfálních koncertech s Bachovou Mší h moll, na kterých Collegium 1704 oslavilo desetiletí svého působení, uzavře 28. dubna tento soubor svou letošní koncertní sezónu koncertem se slavnou francouzskou sopranistkou Sandrine Piau. Francouzsky laděný program závěrečného koncertu cyklu Collegium 1704 v Rudolfinu zavede posluchače do sídla francouzských králů ve Versailles. 

Sandrine Piau, která bude publikum provázet královským programem složeným z děl francouzského baroka, je svým oduševnělým projevem a estetickou vytříbeností předurčena právě k interpretaci rafinované hudby francouzské opery. Bude to zároveň poprvé, co v rámci rudolfinského cyklu Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse představí šarm francouzské barokní hudby. Na koncertě zazní árie z Rameauových oper Castor et Pollux, Les Paladins, Anacréon a Platée a instrumentální skladby Lullyho a Francoise Francoeura.

S dirigentem Václavem Luksem budu vystupovat poprvé a moc se na spolupráci těším! Vždy, když je něco poprvé, trochu to nahání strach, ale je to zároveň velmi vzrušující… nová setkání nám jednoduše mohou převrátit všechny naše dosavadní myšlenky a názory, a tak to může být i v Praze.“ Říká ke své premiéře s Collegiem 1704 charismatická Sandrine Piau. „Jsem Francouzka a přeji si tuto jedinečnou hudbu představit pražskému publiku… K hudbě Rameaua se vždy vracím, jako bych se vracela sama k sobě…“ dodává Piau k programu, který s Václavem Luksem připravili pro pražský koncert.


Foto: Sandrine Expilly – Naïve

Podcast