Cyklus Stará hudba Pražských symfoniků zahájí Bach pro  osm rukou

Hudba Johanna Sebastiana Bacha zahájí komorní cyklus Stará hudba Pražských symfoniků. Čtyři cembalisty doprovodí soubor Musica Florea. Koncert se uskuteční 4. října 2022 v 19:30 v Kostele sv. Šimona a Judy.

Edita Keglerová, Monika Knoblochová, Barbara Maria Willi a Martin Hroch budou hlavními protagonisty zahajovacího koncertu cyklu Stará hudba. Večer nazvaný Bach pro osm rukou nabídne dva Koncerty pro tři cembala a smyčce a Koncert pro čtyři cembala a smyčce z pera Johanna Sebastiana Bacha. Program doplní Hipocondrie à 7 Concertanti a Ouverture-Suite F Dur Jana Dismase Zelenky. Cembalisty doprovodí ansámbl Musica Florea pod vedením Marka Štryncla.

„Ihned po doznění koncertu „Bach pro čtyři ruce“ v roce 2019 jsme se s cembalistkami Editou Keglerovou a Monikou Knoblochovou dohodli, že budeme pokračovat. Bach se totiž nespokojil se dvěma cembaly, ale rozmáchl se přes tři až ke čtyřem. Cembalistky se proto pomyslně vydaly na Moravu za Barbarou Marií Willi a Martinem Hrochem, aby na zahajovacím večeru Staré hudby měly těch rukou dost. Vítězná sestava se nemění, proto cembalový sjezd doprovodí Musica Florea, která vítězí na českých a světových pódiích už důstojných 30 let, což je nutné oslavit. Vhodnější než bachovská hostina už ani nemůže být!“ dodává k programu dramaturg FOK Martin Rudovský.

Koncert se uskuteční 4. října 2022 v 19:30 v kostele sv. Šimona a Judy a je součástí cyklu Stará hudba. Dále v tomto cyklu zazní například Händelovy Chandos Anthems, Zelenkovy triové sonáty nebo Pergolesiho Stabat mater.

Foto: Profimedia

Podcast