Děti na Jatkách /78/

10.5.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc

Pro benefiční večer, který se bude konat v pátek 20. května 2016 od 20 hodin, si organizátoři vybrali nový multikulturní prostor Jatka 78 v Holešovické tržnici v Praze 7. Moderátorem donátorského večera bude herec Michal Novotný, který se během koncertu představí i v herecké roli. Kühnův dětský sbor pod vedením Jiřího Chvály provede hodinový program z děl českých autorů, který vyvrcholí scénickým provedením kantáty Malý princ významné české skladatelky Ivany Loudové. A proč právě Malý princ? Dětský hrdina v něm připomíná nám dospělým příběh o tajemství čistého srdce, dobra a krásy, na které až příliš často zapomínáme.

Kühnův dětský sbor je naším nejstarším a také největším dětským sborem, který v současnosti navštěvuje více než 900 dětí z Prahy a okolí již od věku 3 let. Kdo jiný by tak měl svými hlasy pomoci těm, které není ve společnosti tolik slyšet. A proto se sbor nyní rozhodl navázat spolupráci s organizací Dětské krizové centrum. Obě organizace pak plánují dlouhodobou spolupráci.

„Velice si vážíme našeho partnerství. Je to pro nás povzbuzení a dodání nové energie. I když je pro mnohé z nás těžké si představit, že v naší společnosti dochází k týrání a sexuálnímu zneužívání dětí, nelze před tím zavírat oči, protože velmi dobře víme, že to nepomůže," dodává ke spolupráci s Kühnovým dětským sborem preventistka Dětského krizového centra Petra Melingerová.