Dětský sen Nikol Prokešové se proměnil v moderní varieté se stálou pevnou scénou v divadle Hybernia

Žánry kabaretu a varieté slavily svůj největší úspěch za první republiky a po druhé světové válce. Pražské divadlo Hybernia se ve čtvrtek 21. září po letech opět promění v elegantní a svůdný pařížský kabaret. Tato scéna v premiéře uvede Czech Cabaret Show s nádechem starých muzikálů v moderním provedení doplněné o akrobatické umění a pestré kostýmy.

Czech Cabaret Show v Hybernii 3, foto Divadlo Hybernia.jpg
  • Czech Cabaret Show v Hybernii (©Divadlo Hybernia)

Novodobé české varieté, za kterým stojí herečka a zpěvačka Nikol Prokešová, během více než dvou hodin provede diváky několika hravými choreografiemi, které proloží akrobatické segmenty. Za hudebního doprovodu slavných čísel z amerických muzikálů se na pódiu vystřídá šest desítek tanečníků.

Czech Cabaret Show v Hybernii 4, foto Divadlo Hybernia.jpg
  • Czech Cabaret Show v Hybernii (©Divadlo Hybernia)

Kde vznikl nápad vrátit do Česka po třiceti letech tradiční varieté, jak těžké bylo dát dohromady početný soubor a poskládat více než dvouhodinovou show? Na to se zakladatelky Czech Cabaret Show Nikol Prokešové ptala reportérka Kristina Tůmová.

Czech Cabaret Show v Hybernii, foto Divadlo Hybernia.jpg
  • Czech Cabaret Show v Hybernii (©Divadlo Hybernia)

Czech Cabaret Show divadlo uvede vždy dvakrát do měsíce, a to ve čtvrtek. V tento večer se prostory Hybernie částečně přizpůsobí celému představení. Klasické rozložení hlediště v přední části nahradí kulaté stoly a židle, diváci se tak ocitnou přímo ve středu dění. „Ať už divák touží po bohémské atmosféře kabaretu, po svůdnosti a eleganci hollywoodských hereček, chce zažít broadwayský muzikál nebo se bát při velkolepých číslech akrobatů létajících nad hlavami publika, všechno zde najde a já bych si přála, aby se tento večer pro něj stal životním zážitkem,“ říká k vystoupení jeho zakladatelka Nikol Prokešová.

Czech Cabaret Show v Hybernii.jpg
  • Czech Cabaret Show v Hybernii (©Divadlo Hybernia)

Na představení, které v sobě kombinuje řadu žánrů, platí poměrně kreativní dress code. Sama Prokešová ho pojmenovala creative black tie. „Pro mě je nejdůležitější vjem, který si z představení odnesete. Je to společenská událost a všichni si tak projevujeme úctu, můžete ale pustit uzdu své fantazii. Přijdu slušně, ale přijdu po svým,“ vysvětluje Prokešová svůj výběr.

Czech Cabaret Show v Hybernii 2, foto Divadlo Hybernia.jpg
  • Czech Cabaret Show v Hybernii (©Divadlo Hybernia)

Úvodní foto: Nikol Prokesova, Czech Cabaret Show v Hybernii (©Divadlo Hybernia)

Podcast