Dia del Flamenco

1.11.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc

Ohnivé andaluské flamenko a tradiční indický tanec kathak v sobě spojuje hudebně taneční představení Vypravěčka Jany Drdácké a Anežky Hessové, kterým ve čtvrtek 10. listopadu v pražské La Fabrice  začínají oslavy mezinárodního Dia del Flamenco – Dne flamenka. O dva dny později, v sobotu 12. listopadu, předvedou své umění českému publiku mistři flamenka Adela a Rafael Campallo ze Španělska. O mimořádný závěr oslav se pak v neděli 13. listopadu postará po celém světě vystupující mezinárodní sestava Indialucía, která v Retro Music Hall rozpoutá flamenkovou fiestu plnou exhibičních choreografií tanečních akademií, večer slibuje i závěrečnou flamenco-latino diskotékou v režii DJ Ekirne.

Součástí festivalu jsou také dílny pro začátečníky i taneční profesionály se španělskými lektory, filmové projekce, besedy pro školy i širokou veřejnost, flamenkový bazar, kurz španělské gastronomie, oživení španělských restaurací hudbou a tancem či den otevřených dveří flamenkových akademií.

Oficiálně mezinárodní den flamenka připadá na 16. listopad, den kdy bylo v roce 2010 flamenko zapsáno na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.