Divadlo pomáhá maturantům

Poutavé studijní podklady Městských divadel pražských

Škola hrou, i tak se dá pojmout příprava na maturitu. K jejímu úspěšnému složení nabízejí Městská divadla pražská poutává videa. Vycházejí ze struktury maturitní zkoušky z češtiny a jsou určena zejména studentům a pedagogům. Zábavnou formou se snaží pomocí divadelních prostředků přiblížit a oživit základní díla světové literatury. Projekt nese název: V hlavní roli maturita.

Díky němu přímo před očima diváků ožívají literární postavy. Představí svůj charakter, předvedou situace, které zažívají, a přinesou esenci celého díla. Videa k dílům Vojna a mír, Evžen Oněgin, Švejk a Revizor je možné zhlédnout na webových stránkách a YouTube kanále Městských divadel pražských.

Dalším pomocníkem při přípravě na maturitní zkoušku mohou být podcasty Městských divadel pražských. Ti, kteří si vloží Divadlo do uší, jak se projekt jmenuje, mohou do hloubky prozkoumat repertoár všech tří scén: ABC, Rokoka i Komedie. Podcasty fungují i jako doplněk maturitních videí.

Audio nahrávky vtáhnou do děje, historického pozadí, života autora i charakteru postav. Doprovází je také scény a hudba z inscenace. To vše hlasy představitelů hlavních rolí a tvůrců. První díl Vojna a mír diváky zavedl do světa proslulého Lva Nikolajeviče Tolstého, druhý díl prozradil více o důmyslné komedii Přes čáru o překračování česko-německých hranic a třetí se věnuje dramatu Sláva a pád krále Otakara, které porovnává panovníky Přemysla Otakara II. a Rudolfa I. Habsburského.

Posluchači se mohou brzy těšit na díly k inscenacím Romeo a Julie, Honzlová nebo Andělé v Americe. Pro rok 2021 připravujeme také další řadu podcastů, která bude doplňovat časopis MODERNÍ DIVADLO. Tato řada se bude intenzivně věnovat exkluzivním tématům a cílí na milovníky divadla. Podcasty jsou k poslechu na YouTube, webových stránkách a brzy budou dostupné také na iTunes a Spotify.

Foto: Patrik Borecký, MDP (Revizor - inscenace MDP)

Podcast