Dvě vdovy v Šárce

11.8.2016 / Kulturní servis / Martina Klausová
Přírodní divadlo v Šárce navazuje na svou tradici z minulých let a 3. září uvede operu Bedřicha Smetany Dvě vdovy. Smetanovu operu nastudovalo Originální hudební divadlo Praha, spolu s ním vystoupí sólisté, orchestr, sbor a balet Národního divadla.

Pod taktovkou Jana Chalupeckého a v režii Jany Divišové a Renée Nachtigalové se v hlavních rolích představí Jana Sibera, Dana Burešová, Aleš Briscein a Luděk Vele.

Jedinečnou příležitost zažít představení v přírodním prostředí Divoké Šárky a v podání předních českých operních pěvců budou mít návštěvníci už po dvanácté. Od roku 2005 mohli diváci v Šárce shlédnout například Prodanou nevěstu, Rusalku, Jakobína nebo Čerta a Káču. Dvě vdovy jsou na programu zcela poprvé. 

Provoz původního přírodního divadla v Šárce byl zahájen už 16. května 1913, a do roku 1922 pak uvedlo 16 inscenací. V dobách největší slávy se do plenérového prostoru vešlo 10 tisíc sedících diváků. Tuto tradici se podařilo obnovit roce 2005, a to díky nadšení Jany Divišové a její přítelkyně, operní zpěvačky Renée Nachtigallové. Od té doby již vidělo tamní představení celkem přes 140 tisíc diváků.