Dvořákova Praha a debut v Japonsku. Sopranistka Kateřina Kněžíková prozrazuje svůj nebližší podzimní program

Světově uznávaná operní pěvkyně Kateřina Kněžíková má před sebou další nabitý podzim. Dnes se představí v pražském Rudolfinu na Dvořákově Praze a pak ji čeká podzimní turné a debut v Japonsku.

Sopranistka se zkušenostmi ze světových pódií se ale předtím ještě několikrát představí v České republice. Nejblíže dnes, v pondělí 18. září v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina zazní árie a scény z českých oper. Kateřina Kněžíková vystoupí spolu svým manželem Adamem Plachetkou a oba pěvce doprovodí Orchestr Národního divadla v Praze pod taktovkou dirigenta Roberta Jindry. Publikum se může těšit na scény z oper Mirandolina Bohuslava Martinů, Psohlavci Karla Kovařovice, Šárka Zdeňka Fibicha, Karlštejn Vítězslava Nováka, Její pastorkyně či Příhody lišky Bystroušky Leoše Janáčka, Smetanova Tajemství, Prodané nevěsty a Čertovy stěny, Blodkovy opery V studni a Dvořákovy Armidy a Jakobína.

Poté se Kateřina Kněžíková přesune do Německa, kde ji 22. září čeká zahajovací koncert Bamberských symfoniků pod taktovkou šéfdirigenta Jakuba Hrůši. Do Česka se operní diva vrátí ještě na tři představení na konci září a na začátku října. Dvakrát jako Rusalka ve Dvořákově opeře a poté na recitál v unikátním sérii písňových recitálů na jevišti Stavovského divadla, kde zazpívá výběr z děl Ludwiga van Beethovena a Ference Liszta.

V polovině října ji čeká zmiňovaný debut v Japonsku. Zazpívá hned dva večery po sobě Janáčkovu Glagolskou mši. Nejprve v doprovodu Tokijského symfonického orchestru a poté i za podpory Vídeňských symfoniků.

V rozhovoru s Kristinou Tůmovou se Kateřina Kněžíková rozpovídala o tom, na co se ze svého turné nejvíce těší a také prozradila, jak pečuje o svůj hlas mezi vystoupeními:

Foto: Kateřina Kněžíková (©Marek Olbrzymek)

Podcast