Dvořákova Praha na Bořislavce, koncerty mladých talentů i osvědčené hvězdy klasické hudby. Dvořákova Praha startuje 4. září

Ředitel festivalu Dvořákova Praha Jan Simon upřesňuje program letošního ročníku festivalu.

Programové změny, novinky i další podrobnosti ohledně letošního ročníku Dvořákovy Prahy prozradil ředitel festivalu Jan Simon Žanetě Filípkové po tiskové konferenci k festivalu 31. srpna :

Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha představuje více než dva týdny naplněné hudebními událostmi, jejichž mimořádnost je dána jak dramaturgickým uchopením ústředního tématu festivalu, tak složením účinkujících hudebníků z řad světové interpretační extratřídy. Podzimní část pražské koncertní sezóny je tak zahájena velkolepým festivalem, který nese jméno světově nejproslulejšího českého skladatele. Pořadatelem Dvořákovy Prahy je od počátku v roce 2008 Akademie klasické hudby, která si do vínku dala právě péči o tvůrčí odkaz Antonína Dvořáka. 

Jednou z novinek letošního ročníku festivalu je například Dvořákova Praha na Bořislavce. Tato nová programová řada podtrhuje propojení Karla Komárka a jeho nadace s festivalem Dvořákova Praha, jehož je největším mecenášem. Právě umístění nové koncertní řady do objektu Bořislavka, tedy nového sídla Karel Komárek Family Foundation, je vyjádřením sounáležitosti nadace s festivalem. Toto symbolické spojení posiluje i skutečnost, že program této řady je dominantně věnován mladým interpretům. Jejich umělecký rozvoj nadace intenzivně podporuje ve spolupráci s pořadatelem Dvořákovy Prahy, tedy Akademií klasické hudby. Všechny koncerty budou mít formát „soirée“, tedy podvečerních koncertů, které kladou menší důraz na formálnost, ale chtějí nabídnout hudební zážitek všem, kteří v okolí Bořislavky žijí nebo pracují.

Foto: Profimedia

Podcast