Ensemble Terrible bude v pátek v prostoru Alfred ve dvoře mazat žánrové hranice

Na tento pátek 22. září připravil Ensemble Terrible večer, kde se bude v nejrůznějších poměrech míchat hudba elektronická a vážná, živá a reprodukovaná, improvizovaná a zapsaná.

Ensemble Terrible je souborem studentů Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze zaměřujícím se na hudbu 21. století - současnou a budoucí. Své základní východisko - "odmítání rozdělení žánrů na vysoké a nízké, dobré a špatné" - potvrdí rovněž na koncertě 22. září od 20 hodin v divadelním prostoru Alfred ve dvoře na Praze 7.

Program nazvaný "podobný plán je sám o sobě dílem polovičatým" bude sestávat ze tří hudebních vystoupení a demonstrovat, že rozdělení hudby na žánry už nemá smysl. Zástupcem převážně elektronického zvuku bude host Dominik Novák alias Katov syn(th) - multiinstrumentalista a producent, který vystoupí ve společném setu s uměleckým vedoucím ansámblu Richardem Grimmem zvaným Boh Vajec. Jejich improvizované elektro-akustické pásmo bude založeno na kombinacích modulárního syntetizátoru a klavíru.

Dále se představí Jan Trojan spolu s Romanem Zabelovem - akordeonistou skupiny Zabelov Group. Uvedou skladbu navazující na jejich předchozí projekt Zvlněné krajiny, který spojuje terénní nahrávky s unikátním elektromagnetickým akordeonem. V nynější podobě však do palety přibyde kromě klavíru také tzv. amplifikovaný plech a jiné zvukové objekty. Součástí částečně improvizovaného pásma budou i členové Ensemble Terrible.

Trojici vystoupení uzavírá skladba Tobiáše Horvátha (dalšího uměleckého vedoucího ET) pro flétnu, klarinet, trombon, violoncello, kontrabas a akordeon. Plochy šumů, skřípání a zkreslených tónů v tomto případě nebudou tvořeny s pomocí elektroniky, ale čistě na základě notového zápisu a práce s ansámblem.

Foto: Ensemble Terrible (©Hana Görlich)

Podcast