Erwin Schrott opět v Praze

19.3.2018 / Kulturní servis / Martina Klausová

V prosinci 2016 jsme poznali Erwina Schrotta v Praze s jeho souborem Rojotango. Po fascinujícím výletě do světa latinskoamerického tanga tentokrát Erwin Schrott ukáže svou operní tvář. Spolu s mladou jihoafrickou sopranistkou Goldou Schultz vystoupí 2. 4. 2018 v Konzerthausu ve Vídni a o dva dny později - tedy 4. dubna 2018 v pražské Smetanově síni.

Erwin Schrott je jedním z nejžádanějších a nejcharizmatičtějších pěvců. Proslul zejména jako skvělý mozartovský pěvec, fascinující Don Giovanni, Leporello a Figaro. Po vítězství v soutěži Operalia Plácida Dominga v roce 1998 vtrhl na mezinárodní scénu a rychle se na ní prosadil. V rychlém sledu se představil v milánské La Scale, v Metropolitní opeře v New Yorku, v Pařížské národní opeře, ve Vídeňské státní opeře, v Teatro Colón v Buenos Aires, londýnské Covent Garden, je žádaným hostem Salcburského festivalu. Mezi jeho uměleckými závazky v této sezoně figurují Giovanni de Procida (Verdi: Sicilské nešpory) v londýnské Covent Garden a Bavorské státní opeře v Mnichově, Scarpia (Puccini: Tosca), Dulcamara (Donizetti: Nápoj lásky) a Mefisto (Gounod: Faust) ve Vídeňské státní opeře, Mefisto (Gounod: Faust) v Bavorské státní opeře a ďábelská čtyřrole (Offenbach: Hoffmannovy povídky) v Amsterdamu.

Absolventka prestižní Julliard School v New Yorku a operního studia Bavorské státní opery (2013) Golda Schultz vkročila suverénně do operního světa třemi významnými debuty: v roce 2015 jako Sophie (Strauss: Růžový kavalír) na Salcburském festivale, v červenci 2016 jako Hraběnka Almaviva (Mozart: Figarova svatba) na festivale v Glyndebourne a v září 2016 jako Zuzanka (Mozart: Figarova svatba) v milánské La Scale. 27. 9. 2017 debutovala jako Pamina (Mozart:Kouzelná flétna) v newyorské Metropolitní opeře; 14. 10. 2017 vystoupila v přenosu této opery v cyklu Live in HD .