Festival divadla a nového cirkusu

14.6.2017 / Kulturní servis / Martina Klausová

Pět dnů bude pražská smíchovská náplavka u železničního mostu patřit divadlu, novému cirkusu, hudbě a tanci. V místě, kde v letech 1891 až 1938 bylo divadlo Smíchovská Arena, na jehož jevišti stál i Vlasta Buriana, ve středu začíná první ročník venkovního festivalu Divadla bratří Formanů Arena 2017.

Zahájí ho česká premiéra projektu bratří Formanů, a to Deadtown. Hrdinou představení, které se pohybuje na pomezí divadla a němého filmu, je iluzionista a majitel laciného kabaretu posedlý filmem, fotografií a fonografem. Vedle toho budou moci lidé vidět další představení Formanů, mimo jiné loutkovou pohádku Aladin nebo intergalaktický výlet s kosmonautem JURIM.
Na programu festivalu jsou i koncerty na souši a na lodi, při kterých se představí skupiny The Prostitutes, Circus Brothers nebo Orchestroj. Sólový koncert u ohně bude mít nevidomý akordeonista Mário Bihári.

Na náplavce je pro zájemce připraveno i kino maximálně pro dva diváky, tzv. Cinetandem, kde se budou promítat krátké filmy. Děti si budou moci v dřevěné dílně na náplavce vyrobit koníka, ptáčka nebo dřevěný meč a zahrát si například na rytíře. 

Divadlo Formani