Festival Dvořákova Praha

Téměř tři týdny nabité klasikou.

V pondělí 6. září zahájí dvě nejoblíbenější skladby od Antonína Dvořáka – Violoncellový koncert a Novosvětská symfonie – mezinárodní hudební festival, který nese skladatelovo jméno.

Letošní 14. ročník si v první řadě připomíná 180 let, jež 8. září uplynou od Mistrova narození. V programu tak dále nalezneme Dvořákův Houslový koncert v podání amerického houslisty Joshuy Bella spolu s „jeho“ londýnským orchestrem Academy of St Martin in the Fields (9. září), Klavírní kvintet A dur, který provede Sir András Schiff, letošní rezidenční umělec festivalu, se členy Panochova kvarteta 20. září. O dva dny později zazní Dvořákovo klavírní trio Dumky v podání členů Pavel Haas Quartet společně s izraelským klavíristou a letošním kurátorem Komorní řady Borisem Giltburgem.

Dvořákova Praha také přivítá umělce, kteří letos v srpnu vystoupili na světoznámém Salcburském festivalu. Vídeňští filharmonici s dirigentem Herbertem Blomstedtem svůj „salcburský“ program, tedy symfonii Arthura Honeggera a Johannesa Brahmse, pražskému publiku představí 13. září.

Koncert orchestru Camerata Salzburg 23. září připomene letošních 230 let od úmrtí W. A. Mozarta. Zazní českému publiku obzvlášť blízká Pražská symfonie, dále Mozartův fantastický hobojový koncert se sólistou Françoisem Leleuxem a k tomu skladby Dvořákovy.

Foto: Profimedia

Podcast