Festival Songfest.cz slaví čínský nový rok

10.2.2015 / Kulturní servis / Marek Šulc

Okouzlující Jazz a šansony v podání Feng-yűn Song a Tria PUO, world music, balkánští hudebníci, čínské houslistky, tanečníci z Indonésie či umělci z Mongolska a Japonska, k tomu navíc jedinečná atmosféra a především duchaplný a laskavý humor Jaroslava Duška. Tak bude vypadat ve čtvrtek 12. února v pražském paláci Akropolis vítání nového roku podle čínského kalendáře na festivalu Songfest.cz. Hlavní večerní koncert začne v 19 hodin, ale již v 16 hodin odstartuje odpolední rodinný program. 

Hned první festivalový večer vystoupí v paláci Akropolis mladá progresivní world music kapela Annuluku. Program dále láká na tanečníky z Indonésie, vyprávění příběhů ze Sibiře za doprovodu didgeridoo nebo vystoupení balkánského tria Bavlna či dětského uměleckého souboru. Propojujeme nejrůznější hudební žánry od východu po západ. Snažíme se vytvořit originální a pestrý mix nejrůznějších stylů a kultur, ale neztratit při tom intimní až rodinnou atmosféru,“ říká zakladatelka festivalu Feng-yűn Song. Sama zpěvačka Song vystoupí na každém z koncertů s Triem PUO s lidovými písněmi z Číny v jazzové úpravě. Ve středních Čechách a na Moravě navíc jejich repertoár doplní i písně Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka v českém i čínském překladu, za klavírního doprovodu Lenky Navrátilové. Na pódiu nebude chybět ani „duchovní kmotr“ festivalu, herec a mistr improvizace Jaroslav Dušek. „S Jaroslavem Duškem se kamarádíme a spolupracujeme přes dvacet let. Podstatně přispívá k duchaplnosti celého Songfestu.cz a svým vybraným unikátním humorem a naprosto otevřeným myšlením dokonale plní úlohu „mezikulturního komunikátora,doplňuje Song. 

Songfest.cz potrvá vždy od 12. do 28. 2. 2015 vždy od čtvrtka do soboty. Rozloučit se s rokem Koně a oslavit příchod nového roku Ovce za doprovodu hudby a dobré zábavy budou moci lidé v devíti městech - Čechách i na Moravě. Po úvodní Praze přichází Plzeň a Hradec Králové, pak se akce přesouvá na Moravu do Olomouce, Brna a Znojma a závěrečné tři koncerty proběhnou v Písku, Českých Budějovicích a Českém Krumlově. V jižních Čechách se nově v roli moderátora představí známý písničkář, spisovatel a světoběžník Jan Burian.