Festival v Krumlově je v plném proudu

30.7.2018 / Kulturní servis / Marek Šulc

Soubor Francisextet svým koncertem věnovaným hudbě hudbě 20. století zahájí v úterý 31. července v Maškarním sále třetí festivalový týden. Mladí hudebníci zahrají skladby Igora Stravinského, Manuela de Fally, Francise Poulenca, ale i současných českých autorů, Sylvie Bodorové nebo Miloše Štědroně.

Kytarista Pavel Steidl uvede první srpnový večer rovněž v Maškarním sále na svém koncertu díla J. Kaspara Mertze, Pedra Tirada, J. S. Bacha, N. Paganiniho či Phillipa Houghtona, který byl Steidlovým blízkým přítelem. Legendární folklórní seskupení Hradišťan & Jiří Pavlica si 2. srpna do Pivovarské zahrady připravili originální program s názvem Hudební dialogy, v němž připomenou vybrané konkrétní události a osobnosti, jejichž kulturní stopa ovlivnila život mnoha generací až dodnes.

Vynikající španělský klavírista Javier Perianes, jehož koncert je věnován Klubu přátel MHF Český Krumlov, zahraje v pátek 3. srpna za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou Manuela Hernándeze-Silvy v Zámecké jízdárně Klavírní koncert a moll Edvarda H. Griega. Program uzavřou dvě vrcholná symfonická díla z pera Leoše Janáčka, od jehož úmrtí letos uplyne devadesát let, Taras Bulba a Sinfonietta.

„Keep Swinging!“, to je název swingového večera ve stylu Las Vegas, který na letní sobotní večer 4. srpna v Pivovarské zahradě připravil zpěvák Jan Smigmator. Spolu se svými hosty, multižánrovou zpěvačkou Dashou, „německým Sinatrou“ Tomem Gaebelem, taneční skupinou Pop Balet a za doprovodu RTV Big Bandu Felixe Slováčka uvede slavné písně Franka Sinatry, Elly Fitzgerald, Tonyho Bennetta, Barbry Streisand a především George Gershwina, jehož stodvacáté výročí narození si v roce 2018 připomínáme. Po koncertu bude následovat stylová afterparty s casinem Falešných hráčů, kde se bude hrát ruleta, poker a blackjack, rovněž bude připraven taneční parket s výukou swingového tance, degustační bar a večerní raut.

Na nedělním koncertu v klášterním kostele 5. srpna se s programem Carolus IV. – Rex et Imperator představí soubor Schola Gregoriana Pragensis.