Festival Za poklady Broumovska vrcholí

Dny nabité hudbou vyvrcholí v Broumově nočním koncertem Jiřího Bárty a společným vystoupením Epoque Quartet s Duem Siempre Nuevo.

Na pátek a sobotu 27. a 28. srpna připravil festival Za poklady Broumovska bohatý program, jehož vrcholem bude speciální páteční Bachovská noc za svitu svíček s violoncellistou Jiřím Bártou a sobotní koncert Epoque Quartet a Dua Siempre Nuevo. Ten ukončí letní hudební pouť po kostelích broumovské skupiny. Součástí doprovodného programu budou kytarové koncerty Alexandra Glize, prohlídky kláštera spojené s minikoncerty Tria Braunensis a divadlo pro děti v podání Naivního divadla Liberec.

Doprovodný program festivalu Za poklady Broumovska odstartuje prohlídkami broumovského kláštera spojenými s minikoncerty broumovského souboru Trio Braunensis. Prohlídky jsou připravené na pátek a sobotu od 10 a 14 hodin. Klášterní zahradu i kavárnu Dientzenhofer oživí v pátek a sobotu koncerty francouzského kytaristy Alexandra Glize, pro děti přichystal festival sobotní divadelní představení v klášterní zahradě v podání Naivního divadla Liberec: one woman show Jak chodil Kuba za Markytou (10:30 a 15:00) a Tři přadleny (13:00).

Páteční celodenní program vyvrcholí speciálním nočním koncertem v klášterním kostele sv. Vojtěcha. Bachovská noc za svitu svíček přivítá od 21 hodin rezidenčního umělce festivalu, violoncellistu Jiřího Bártu, který uvede v sólovém recitálu výběr suit pro sólové violoncello Johanna Sebastiana Bacha.

Sobota 28. srpna pak bude v broumovském kostele sv. Petra a Pavla patřit souborům Epoque Quartet a Duo Siempre Nuevo. Závěrečný koncert festivalu v broumovských kostelích zakončí v soudobě laděném programu téma léta, připomene Dvořákovo výročí a uvede také kompozici rezidenčního skladatele festivalu Tomáše Illeho. Převážně moderní repertoár zahrnuje originální kompozice i úpravy pro smyčcové kvarteto a dvě kytary. Duchovní prostor kostela sv. Petra a Pavla zaplní kromě skladeb českých autorů Martina Brunnera, Petra Wajsara a Štěpána Raka i Piazzollova Ave Maria. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům. Místa na koncert je možné rezervovat na emailu tereza.kramplova@zapoklady.cz.

Foto: Profimedia

Podcast