FOK přidává koncert s Radkem Baborákem

8.3.2019 / Kulturní servis / Martina Klausová

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zařazuje do probíhající 84. koncertní sezóny mimořádný koncert. Vedení orchestru tímto reaguje na události z minulých týdnů, kdy došlo k náhlému uzavření Smetanovy síně z důvodu pádu kousku stropního štuku, kvůli kterému orchestr musel zrušit několik koncertních programů. Přidaný koncert se uskuteční 9. května ve Smetanově síni, zahraje na něm v sólovém koncertu přední český hornista Radek Baborák. Dále zazní Orffova Carmina burana s Pražským filharmonickým sborem a skvělými sólisty – Petrem Nekorancem, Marií Fajtovou a Jiřím Rajnišem.

Tento koncert je primárně určen abonentům FOK jako poděkování za pochopení a trpělivost při rušení koncertů v důsledku uzavření Smetanovy síně, které se jich v minulých týdnech dotklo. Celý sál bude do konce března vyhrazen držitelům abonmá na večerní cykly, které se konají ve Smetanově síni. Tito abonenti si budou moci koupit vstupenky na přidaný koncert přednostně za symbolických 100,- Kč oproti předložení své abonentní vstupenky v pokladně FOK v Obecním domě. Vstupenky s tímto zvýhodněním nelze rezervovat – pro využití této nabídky je nutné přijít do konce března do pokladny s platnou abonentkou. Po 31. březnu budou vstupenky uvolněny k zakoupení na pokladně i online za běžné ceny.

Na programu koncertu, který začíná v 19:30, bude Koncert pro lesní roh a orchestr d moll Antonia Rosettiho a již zmiňované dílo Carla Orffa, v němž kromě sólistů a Pražského filharmonického sboru zazpívají i členové Kühnova dětského sboru. Koncert bude řídit dirigent Rastislav Štúr. 

Foto: Archív FOK