FOK pro děti

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pořádá již podruhé koncert k prvnímu školnímu dni pro rodiny s dětmi od 5 do 10 let. Ještě před zahájením 86. koncertní sezóny 1. 9. 2020 od 14 hodin zahraje ve Smetanově síni pod taktovkou svého nového šéfdirigenta Tomáše Braunera. 

Hudbou Beethovena, Mozarta, Ravela a Čajkovského návštěvníky koncertu hravě provede Jan Cina, který si tentokrát pozval na pomoc herečku Annu Duchaňovou. Kapacita sálu je omezena na 500 míst, koncert je již téměř vyprodán.

Vstup na koncert je možný pouze v rouškách. Desinfekce bude na místě k dispozici. 

Na koncert tematicky navazuje hravá interaktivní výprava po stopách slavných skladatelů s názvem Klasika všemi smysly, na kterou je možné se přihlásit. Uskuteční se o víkendu 5. a 6. 9. 2020 v kostele sv. Šimona a Judy a vstup na ni je zdarma. Děti se hravou formou seznámí s hvězdami světové klasické hudby Mozartem, Beethovenem, Čajkovským a Ravelem. Vyzkoušejí si, jak se hudba poslouchá, ale také jak se na ni tancuje, či dokonce maluje. Po stopách skladatelů se vydají hned do čtyř evropských zemí a možná dojde i na místní lahůdky. Hra je určena dětem od 5 do 10 let. Místa ještě jsou, je vhodné si je předem zarezervovat na mailu e.kolkova@fok.cz.


Podcast