FOK pro dětské posluchače

25.4.2019 / Kulturní servis / Marek Šulc

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zve rodiny s dětmi ve věku od 5 do 13 let do Smetanovy síně Obecního domu v Praze na moderovaný koncert z cyklu Orchestr na dotek, který se uskuteční v sobotu 27. dubna od 11 hodin, tentokrát na téma Léto. Děti se dozvědí mnoho zajímavostí ze světa klasické hudby, poslechnou si pro ně vhodné, tematické skladby a také si zasoutěží. O přestávce se pak mohou rozběhnout do orchestru a vyzkoušet si nástroje – proto Orchestr na dotek. Programem děti i dospělé provede herečka Lucie Pernetová a dirigent Marko Ivanović. 

V rámci programu vystoupí také děti dětem – od těch nejmenších členů Hudebního klubu Fík až po studenty konzervatoře Taneční centrum Praha a Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy. Koncert trvá přibližně 90 minut včetně přestávky. 

Již nyní je v prodeji abonmá na koncerty Orchestru na dotek v sezóně 2019/2020. Během jubilejní 85. sezóny se tento cyklus koncertů ukáže v nové podobě – s hudebními skřítky Béďou a Betty dětem postupně představí čtyři nejslavnější české skladatele: Bedřicha Smetanu, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů. Přihlaste své děti do Hudebního klubu Fík, kde je zkušené lektorky z České Orffovy společnosti na tyto koncerty připraví!