FOK v zahradě

23.8.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK po roce znovu nabídne Pražanům jedinečnou šanci užít si konec léta. Pod širým nebem v prostorách nádherné Valdštejnské zahrady uspořádá koncert filmové a klasické hudby. Ve středu 31. srpna od 17 hodin rozezní zahradu pod Pražským hradem mimo jiné ukázky z filmových hitů Piráti z Karibiku či Vzpomínky na Afriku nebo českých muzikálů Noc na Karlštejně a Limonádový Joe. FOK vystoupil ve Valdštejnské zahradě poprvé 21. 5. 1949 s dirigentem Václavem Smetáčkem. Vstup na koncert je zdarma.

Pražští symfonikové poprvé nabídli možnost, aby si jejich příznivci sami zvolili část repertoáru. Ti měli celý červenec možnost hlasovat o tom, který hit z filmu Limonádový Joe na koncertu zazní. Nakonec vybrali hit Sou fár tu jú aj mej, který si tedy budou moci s FOK zazpívat.

Páteří dnešních aktivit Pražských symfoniků jsou vlastní koncerty v Obecním domě, na nichž zní klasický symfonický repertoár, proto dramaturgie koncertu ve Valdštejnské zahradě myslela i na své nejvěrnější posluchače. V rámci večera 31. srpna roztančí pražské podhradí výběr Uherských tanců Johannesa Brahmse. Orchestr bude řídit dirigent Jan Kučera, který program i uvede.