FOK zahajuje novou sérii rozhovorů FOK On

Podzimní sérii rozhovorů FOK On Symfomnického orchestru hl. m. Prahy FOK zahájí houslista Ivan Ženatý a klavírista Martin Kasík.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK navazuje na své jarní online aktivity a opět připravuje pro publikum pestrý program. Na svém YouTube kanálu Pražští symfonikové FOK začne od příští středy 4. listopadu živě vysílat nové díly rozhovorů FOK On dramaturga Martina Rudovského se zajímavými hosty a živými hudebními ukázkami. Čas vysílání od 18:15 není náhodný, odkazuje na oblíbená setkání s umělci před koncerty. Hosty prvního listopadového setkání s názvem Hudbou spojeni se stanou houslista Ivan Ženatý a klavírista Martin Kasík. Po skončení setkání bude FOK zveřejňovat nahrávky svých dřívějších koncertů.

Diváci mohou během živého vysílání posílat hostům dotazy na mail pr@fok.cz. To nejzajímavější z pořadů uslyší posluchači na rádiu Classic Praha, a to o sobotách po 18. hodině.

Na YouTube kanálu FOK také přibývají nové díly zábavně-edukačního seriálu o hudebních nástrojích Orchestr bez pódia aneb FOK za časů pandemie, který natáčejí hráči orchestru ze svých domovů. Vedení orchestru připravuje pokračování Virtuální akademie orchestrální hudby Pražských symfoniků pro studenty hudebních škol a další online aktivity, které se již brzy na YouTube kanálu FOK objeví.

Foto: FOK

Více prozradil na Classic Praha i dramaturg FOK Martin Rudovský.

Podcast