Gala Magdaleny Kožené

Magdalena Kožená vystoupí na benefičním galakoncertu na podporu základního uměleckého vzdělávání.

Ve prospěch Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož cílem je podporovat a propagovat jedinečný systém českých základních uměleckých škol, vystoupí osobně jeho patronka na benefičním galavečeru 11. října ve Dvořákově síni Rudolfina. Světoznámá mezzosopranistka, zakladatelka nadačního fondu Magdalena Kožená pro tuto příležitost připravila program, ve kterém se propojí dva fenomény, jejichž kořeny leží na iberském poloostrově: Flamenco a hudba španělského baroka. Magdalena Kožená vystoupí spolu s renomovaným ansámblem Private Musicke Pierre Pitzla a poprvé také se souborem Compañia de Flamenco předního španělského tanečníka a choreografa Antonia El Pipy. 

Finanční prostředky budou použity na činnost Nadačního fondu Magdaleny Kožené, zejména na podporu projektu ZUŠ Open. Do prvního letošního ročníku celostátního happeningu ZUŠ Open, který se uskutečnil 30. května, se zapojilo 355 základních uměleckých škol z 280 měst a obcí Čech
a Moravy. Dohromady bylo uspořádáno na tisícovku koncertů, tanečních i divadelních představení nebo výstav, na kterých odhadem účinkovalo okolo 130 000 malých umělců. ZUŠ Open se tak zřejmě stala nejrozsáhlejší kulturní akcí v historii České republiky. Smyslem ZUŠ Open je veřejná prezentace práce škol v místech jejich působení podpořená profesionální mediální kampaní.

Další ročník ZUŠ Open se uskuteční 24. května 2018. Jednotlivé základní umělecké školy tak opět mohou veřejně prezentovat výsledky práce se svými žáky v nejrůznějších oborech. Registrace k účasti do dalšího ročníku bude otevřena 16. října 2017. Jednotlivé školy se mohou k účasti na ZUŠ Open přihlásit do 20. listopadu 2017. Více informací a registrace jsou na www.zusopen.cz. ZUŠ Open je připravován ve spolupráci s Asociací základních uměleckých škol.

Podcast