Harpagon a Tosca v Ostravě

Národní divadlo moravskoslezské chystá dvě premiéry.

V Národním divadle moravskoslezském v Ostravě se i v lednu pilně zkouší. Divadlo chystá původní muzikál Harpagon je lakomec? a operu Tosca skladatele Giacoma Pucciniho. Diváci ale budou mít šanci vidět jen operní premiéru. Dovadlo ji uvede na svém youtube kanálu. Premiéru muzikálu divadlo streamovat nebude a diváci si na zhlédnutí díla budou muset počkat.

Muzikál Harpagon je lakomec? na motivy Lakomce od Moliéra je z autorské dílny trojice Boris Urbánek (hudba), Vojtěch Štěpánek (libreto) a Jiří Krhut (texty písní). Hlavní roli dostal jako dárek k šedesátinám Libor Olma. Premiéra před diváky měla být v Divadle Jiřího Myrona 30. ledna. V tomto termínu ovšem proběhne jen jakási premiéra nanečisto bez diváků. Divadlo ji nehodlá ani streamovat, protože se podle vedení divadla jedná o inscenaci, která vyžaduje interakci s diváky.

Na polovinu února divadlo chystá v Divadle Antonína Dvořáka operu Tosca Giacoma Pucciniho. Klasické dílo z roku 1899 bude mít ostré premiéry na kanále youtube NDM u obou obsazení. První 13. února, druhé pak o dva dny později 15. února. Hlavní roli svěřili režisér Jiří Nekvasil a dirigent Marek Šedivý německé sopranistce Maidě Hundelingové, držitelce Ceny Thálie.

Zdroj: ČTK
Foto: Národní divadlo moravskoslezské

Podcast