Houslistka Leticie Moreno vystoupí v Ostravě

Zazní díla Bartóka, Ravela i letošního jubilanta Piazzolly.

Janáčkova filharmonie Ostrava vystoupí se španělskou houslistkou Leticií Morenovou. Koncert, který proběhne 9. dubna se ovšem vinou epidemie koronaviru bude konat pouze on-line. Netradičně se nebude vysílat z Domu kultury města Ostravy, v němž orchestr sídlí, ale z jiných prostor. Hudebníci tak chtějí oživit místa, která jsou vinou koronaviru opuštěná a koncert se tedy uskuteční ve společenském sále Klubu Alfa v Ostravě.

Na programu koncertu budou Rumunské lidové tance, které složil Béla Bartók, Náhrobek Couperinův Maurice Ravela a Čtvero ročních dob v Buenos Aires Astora Piazzolly. Těleso bude řídi rumunský dirigent Gabriel Bebeselea. Koncert bude k vidění na sociálních sítích filharmonie 9. dubna od 19:00.

Uměleckou dráhu letos šestatřicetileté houslistky Leticie Moreno otevřelo v roce 2012 prestižní ocenění pro vycházející hvězdu od Organizace evropských koncertních sálů. Od té doby již byla hostem řady světových orchestrů. Francouzský deník Le Figaro o ní napsal, že "disponuje grácií tanečnice flamenka, výrazovou silou andaluské zpěvačky a má spalující pohled jako některá z hrdinek filmů režiséra Pedra Almodóvara."

Zdroj: ČTK
Foto: Profimedia

Podcast