Hrajeme do oken

Juventus Collegium FOK, ansámbl mladší generace hráčů Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK se připojil k projektu "Hrajeme do oken".

Juventus Collegium FOK, ansámbl mladší generace hráčů Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK se připojil k projektu "Hrajeme do oken". V rámci benefičních koncertů, tzv. koncertů bez nároku na honorář, podpořil tuto inciativu koncerty pro seniory a ve vnitroblocích centra Prahy.

 "Chtěli jsme se aktivně zapojit ve veřejném prostoru prostřednictvím koncertů, které jsou v této době a v této podobě iniciovány touto platformou. Hlavní město Praha je domovskou scénou našeho orchestru, tedy je pro nás radostí a milou povinností přinést posluchačům hudbu do jejich domovů alespoň touto cestou," shodují se členové ansámblu.  

Dechová část ansámblu Juventus Collegium FOK nabídne posluchačům na svých koncertech hudbu W. A. Mozarta, J. Myslivečka nebo Ch. Gounoda.

Koncert 12. května od 17 hodin bude streamovat MALL.TV na podporu sbírky projektu Hrajeme do oken. Sbírka pro iniciativu Hrajeme do oken nadále probíhá na Donio.czUmožňuje pořadatelům realizovat další koncerty pro seniory či nemocnice, kdy 60 % vybraných peněz jde obvykle hudebníkům jako honorář a 40 % z částky putuje na dobrou věc – organizace Hrajeme do oken za ně uspořádá koncerty v nemocnicích či domovech pro seniory. Projekt zrealizoval k dnešnímu dni už 15 koncertů a řada dalších je v plánu pro následující dva týdny. Koncerty, které se odehrávají ve vnitroblocích domů, si mohou uspořádat sousedé, pro ně funguje sbírka na portálu GoOut.cz.

Podcast