Hudba Hollywoodu v Praze

14.4.2015 / Kulturní servis / Martina Klausová

Hned několik světových premiér obohatí program 4. ročníku festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu s názvem Hudba Hollywoodu zazní 23. dubna ve Dvořákově síni Rudolfina hudební ukázka z očekávaného hororu Crimson Peak, který přijde do kin až letos v říjnu. Režíroval ho slavný Guillermo del Toro.

 „Skladbu z hororu Crimson Peak bude dirigovat přímo její autor, španělský skladatel Fernando Velázquez, který je hlavní hvězdou letošního ročníku,“ prozradil ředitel festivalu Nikola Bojčev. Další světovou premiérou bude suita z úspěšného animovaného filmu Jak vycvičit draka 2. Autorem hudby je skladatel John Powell. „Talentovaný John Powell vytvořil tuto skladbu speciálně pro náš koncert,“ dodal Bojčev. Kromě uvedených filmových hitů jsou na programu také ukázky z hollywoodských hitů jako Království nebeské, Letopisy Narnie, Princ z Persie: Písky času, Xmen: Poslední vzdor, Doba ledová 2, Herkules nebo Shrek.

O nevšední zážitek se postarají Český národní symfonický orchestr a Kühnův smíšený sbor, které povedou britský dirigent James Shearman a již zmíněný Fernando Velázquez. Vystoupí také sopranistka Markéta Mátlová.

Pořadatelé věnují část výtěžku koncertu na výzkum rakoviny.  Program také připomene 10. výročí cunami v jihovýchodní Asii. Podrobný program chystaného koncertu Hudba Hollywoodu je na webových stránkách www.hudbahollywoodu.cz. Vstupenky od 499 Kč jsou již v prodeji.

Festival Film Music Prague v minulých letech přivedl do Prahy oscarové skladatele Elliota Goldenthala (Vetřelec 3), Jana Kaczmarka (Hledání Zeme-Nezemě) nebo Rachel Portmanovou (Čokoláda). S velkým ohlasem se setkal loňský koncert skladatele Patricka Doylea, který v Praze uvedl hity jako Harry Potter a Ohnivý pohár, Zrození planety opic, Frankenstein, Hamlet nebo Rozum a cit. 

Partnerem koncertu Hudba Hollywoodu je rádio Classic Praha.

Film Music Prague