Hudební zámek Liteň

13.6.2018 / Kulturní servis / Marek Šulc

Na mozartovské árie, školené hlasy i herecké umění mladých pěveckých talentů láká Závěrečný koncert interpretačních kurzů v Litni 2018. Tradice koncertů pěveckých kurzů každoročně nabízí jedinečnou příležitost k návštěvě zámeckého areálu v Litni umocněnou zdejší letní atmosférou. Ten letošní se vůbec poprvé odváží mimo zdi historické Čechovny a zamíří pod širé nebe do zámeckého parku. Originální tvar a režírovanou podobu mu v podvečer 24. srpna vnukne operní režisér Marek Mokoš. Absolventy doprovodí smyčcové kvarteto, cembalo i klavír a vystoupí také obě letošní lektorky – naše přední reprezentantky operního zpěvu Martina Janková s Markétou Cukrovou.

Závěrečný koncert v novém prostředí pod otevřeným nebem a v inovativním provedení zve posluchače na ladné tóny árií Wolfganga Amadea Mozarta i na oku lahodící produkci: „Celé kurzy završíme představením, které se bude odehrávat na různých místech krásného prostředí liteňského zámku. Zde nabídneme posluchačům výsledek našich dílen a budeme se snažit je okouzlit nejen kvalitou krásného zpěvu a interpretací klasicistního repertoáru, ale také je vtáhnout do příběhu árií, které scénicky ztvárníme a dáme jim nádech vtipu, zábavy, slz či uvolněné improvizace a přesvědčivého herectví,“ podotýká Marek Mokoš, který letošním účastníkům navíc zprostředkuje hereckou průpravu.

Interpretační kurzy v Litni 2018 pořádá ve dnech 20.–24. srpna nezisková organizace Zámek Liteň, z.s. v rámci 7. ročníku Festivalu Jarmily Novotné. Vstupenky na závěrečný koncert je možné rezervovat a zakoupit na emailu tickets@zamekliten.cz nebo na čísle 724 880 826. Cena vstupenky je 300,- Kč, koncert začíná v 18 hodin. S ohledem ke zvýšenému zájmu a omezené kapacitě míst doporučujeme včasné zajištění vstupenek. Více informací je k dispozici na zamekliten.cz a na Facebooku.

Vedení 5. ročníku Interpretačních kurzů v Litni 2018 se ujmou sopranistka s mezinárodním renomé Martina Janková, jež do Litně zavítá poprvé, a specialistka na barokní repertoár, mezzosopranistka Markéta Cukrová se sem v roli lektorky vrátí podruhé. Korepetitorem bude Tomáš Krejčí. Lekce herectví v podání režiséra koncertu Marka Mokoše budou přidanou hodnotou tohoto ročníku.