Hvězdy světové opery v Praze

5.1.2016 / Kulturní servis / Martina Klausová

QUESTA O QUELLA? – MARIA AGRESTA, ANGEL JOY BLUE, STEPHEN COSTELLO
26. 1. 2016, 19:30
Smetanova síň Obecního domu Praha
PKF – Prague Philharmonia, Francesco Ciampa – dirigent

Tři hvězdy newyorské Metropolitní opery a milánské La Scaly přijíždějí poprvé do Prahy ke společnému koncertu. Název koncertu jsme si vypůjčili z Verdiho Rigoletta: záletný vévoda mantovský se na začátku opery holedbá, že svede každou ženu, kterou si zamane: „Questa o quella per me pari sono… Tahle či tamta jsou pro mne stejné jako všechny další...“ Jako Vévoda z Mantovy sklízí americký tenorista Stephen Costello právě letos na podzim velké úspěchy v newyorské Metropolitní opeře a v Teatro Real v Madridu. Italská sopranistka Maria Agresta bude v Metropolitní opeře debutovat 6. 1. 2016 jako Mimi v Bohémě a čeká ji také Norma v Théâtre des Champs-Élysées v Paříži a Violetta v La traviatě v londýnské Covent Garden, Opéra National de Paris a v Bavorské státní opeře v Mnichově. Americká sopranistka Angel Joy Blue se kromě operních úspěchů může pochlubit i tituly Miss Hollywood 2005 a Miss Jižní Kalifornie 2006.

BRYAN HYMEL – tenor
14. 2. 2016, 19:30
Smetanova síň Obecního domu, Praha
Host: Irini Kyriakidou
PKF – Prague Philharmonia, Paolo Bressan – dirigent

Nový král vysokých „C“, tak je označován americký tenorista Bryan Hymel. „Kdyby se Hymel narodil o jednu generaci dříve, měli bychom Čtyři Tenory“, napsal server Sinfini Music. Na svém pražském koncertě představí některé árie ze svého alba Héroïque: French Opera Arias, které natočil s PKF – Prague Philharmonia a Emmanuelem Villaumem v srpnu 2014 v Praze pro label Warner Classics a obdržel za ni cenu v německé anketě Echo Klassik (2015). V Praze vystoupí se svou manželkou, řeckou sopranistkou Irini Kyriakidou. Orchestr PKF – Prague Philharmonia bude řídit italský dirigent Paolo Bressan. 

MYUNG-WHUN CHUNG & FILARMONICA DELLA SCALA
15. 4. 2016, 19:30
Smetanova síň Obecního domu, Praha

Slavnou Symfonii č. 5 Gustava Mahlera a ještě slavnější Symfonii g moll, KV 550 Wolfganga Amadea Mozarta zná si každý milovník hudby. Ale není nad to, poslechnout si mistrovská díla v mistrovské interpretaci! A právě tu nabídnou vynikající jihokorejský dirigent Myung-Whun Chung a světově proslulý orchestr Filarmonica della Scala. Pražské setkání s těmito umělci bude jistě mimořádným uměleckým zážitkem. 

ILDAR ABDRAZAKOV
13. 6. 2016, 19:30
Smetanova síň Obecního domu, Praha
Český národní symfonický orchestr

Charismatický ruský basista Ildar Abdrazakov si podmanil Prahu už jako „člen“ hvězdného kvarteta (Anna Netrebko, Ekaterina Gubanova a Aleksandrs Antonenko) 10. 7. 2015 ve Smetanově síni pod taktovkou Marca Armiliata. Hrál Český národní symfonický orchestr a stejný orchestr bude pěvcovým partnerem i v červnu 2016, kdy se Ildar představí ve Smetanově síni ve svých nejslavnějších operních rolích. V této sezoně vystupuje mj. v Metropolitní opeře jako Enrico (Donizetti: Anna Bolena), v Pařížské národní opeře jako Don Basilio (Rossini: Lazebník sevillský) nebo v Monte Carlu jako Verdiho Attila.

Koncerty pořádá Nachtigall Artists Management.

Nachtigall Artists Management nabízí své projekty na moderních a přehledných webových stránkách www.nachtigallartists.cz. Jejich součástí je také e-shop, v němž si můžete pohodlně objednávat vstupenky na všechny akce (www.nachtigallartists.cz/eshop).

Vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím Eventim a v pokladně Obecního domu (včetně lístků na koncerty do Rudolfina). Můžete je zakoupit i osobně na adrese – Nachtigall Artists, Čerchovská 6, Praha 2, telefon +420 602 219 611, e-mail: an@nachtigallartists.cz

Staňte se přáteli Nachtigall Artists Management na Facebooku!

Jako členové facebookové komunity budete mít ty nejaktuálnější informace o našich chystaných projektech a zároveň si jako první prohlédnete fotografie z našich koncertů, tiskových konferencí a dalších zajímavých akcí.

www.facebook.com/nachtigallartists.