Jaká bude Litomyšl v roce 2021 ?

Program Smetanovy Litomyšle bude představen až koncem března.

Organizátoři hudebního festivalu Smetanova Litomyšl chtějí představit program dalšího ročníku až koncem března. Obávají se, aby jej kvůli přetrvávající epidemii nemoci covid-19 nemuseli měnit, jako tomu bylo v loňském roce. Předprodej pak má být zahájen v polovině dubna, uvedla mluvčí festivalu Jana Bisová.

"Program máme kompletně připravený, otázkou však je, zda jej budeme moci celý realizovat," uvedl umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský. Zatím se festival chystá v plném rozsahu, případně by se musel operativně upravovat podle protiepidemických podmínek.

Smetanova Litomyšl se má konat od 10. června do 6. července 2021 a v nabídce by měla mít 44 pořadů s tuzemskými, ale i zahraničními umělci. Hlavním tématem dramaturgie jsou Klíče od domova jako symbol možnosti návratu, ukotvení k jistotám a pevnému zázemí. Volně navazuje na loňské téma Múza naděje. "Jsme připraveni začátek festivalu případně posunout až do července. Myslím, že jsme v roce 2020 dokázali, že umíme improvizovat a najít řešení každého problému. Věříme proto, že Smetanova Litomyšl v roce 2021 bude," uvedl ředitel festivalu Jan Pikna.

Loňský 62. ročník musel být kvůli opatřením proti šíření koronaviru posunut o tři týdny na pozdější termín, zkrácen a měl komornější charakter. Trval 11 dní místo původních 25, pořadatelé v hlavním programu připravili 35 namísto zamýšlených 44 koncertů. Prodalo se 7500 z 8000 vstupenek, při předchozích ročnících bylo v nabídce kolem 25.000 až 30.000 vstupenek.

Zdroj: ČTK

Foto: smetanovalitomysl.cz

Podcast