Jakub Sommer na Pragovce

17.4.2019 / Kulturní servis / Marek Šulc

Koncert, který se uskuteční 25. dubna od 19,00 se bude zabývat syntézami všeho druhu. Lukáš Sommer je kytaristou a výraznou skladatelskou osobností mladé generace. 

Zvítězil v prestižní mezinárodní skladatelské soutěži Krzystofa Pendereckého Concorso Novaro a píše skladby pro významné festivaly a orchestry. Jako kytarista koncertuje po celé Evropě, zejména s autorskými projekty. Jako skladatel tvoří orchestrální, komorní, vokální i instruktivní hudbu, která pravidelně zaznívá např. v Tokiu, Paříži, Vídni, Amsterodamu či třeba Torontu.

Andrea Salcedo, původem z Mexika, je přední ženskou hráčkou flamenca. Vystupovala na všech důležitých místech profesionálních hráčů flamenca např. v: Chicago Symphony Hall, Jay Pritzker Pavilionu, Chicago Cultural Center, National Museum of Mexican Art, VanderCook College of Music či třeba Old Town School of Folk Music. Andrea získala bakalářský titul ve hře na klasickou kytaru na Northern Illinois University v DeKalb, kde studovala pod vedením Fareeda Haquea. Absolvovala rovněž konzervatoř pro děti a mládež Merit School of Music v Chicagu.

 Kateřina Ferlesová je klavíristka a klávesistka s bubenickou duší, která v roce 2009 absolvovala Konzervatoř Jaroslava Ježka. Na perkuse hraje od r. 2011 v orientální bubenické skupině Haiya Tabla. Déle hraje např. ve skupině Feferon a zcela naplno se perkusím věnuje ve své první skupině Maryjeband. Na vysoké škole vystudovala také obor Popularizace hudby a organizace hudebního života a dále se této činnosti věnuji v praxi.