Jitka Hosprová v Muzeu Kampa

5.2.2015 / Kulturní servis / Martina Klausová

Celkem šest koncertů se uskuteční v rámci prvního ročníku hudebního festivalu Procházky uměním v Muzeu Kampa.
Posláním festivalu je vzájemné propojení hudby, výtvarného umění a historie. Klasická hudební produkce v Museu Kampa bude obohacena o netradiční procházku uměním, při které se návštěvníci koncertů zábavnější formou seznámí s aktuální výstavou, která bude probíhat v Museu Kampa. Ústředním tématem jednotlivých koncertů bude výtvarné dílo vybrané z aktuálně probíhající výstavy. V souvislosti s vybraným obrazem bude citlivě zvolena hudba a kurátor výstavy krátce obraz představí. Protagonisty všech koncertů budou violistka a zakladatelka festivalu Jitka Hosprová a její hudební hosté. První 3 koncerty se uskuteční ve dnech 12. 2. 2015, 16. 4. 2015 a 4. 6. 2015.

Návštěvníci prvního koncertu, který se bude konat ve čtvrtek 12. února, se budou moci seznámit s dílem legendárního ilustrátora dobrodružných knih a autora paleontologických reprodukcí pravěkých zvířat a prehistorických krajin Zdeňka Buriana.
Zazní skladby Antonia Vivaldiho, Astora Piazzolly a Eduarda Douši. Violistku Jitku Hosprovou bude doprovázet na akordeon Ladislav Horák.
Vstupenky na koncert je možné zakoupit v síti Ticketpro a v den koncertu v místě jeho konání. 

Více na http://prochazkyumenim.cz/

Hosprová