Jitro na Broumovsku

Poslední srpnový koncert festivalu Za poklady Broumovska přiveze do Broumova dětský sbor Jitro

Na dvojici posledních mimořádně divácky úspěšných koncertů festivalu Za poklady Broumovska souborů Prague Cello Quartet v Božanově a Pražského žesťového souboru a varhaníka Aleše Bárty v Broumově naváže poslední srpnový koncert v podání královéhradeckého dětského sboru Jitro. Pod vedením sbormistra Jiřího Skopala vystoupí v sobotu 29. srpna od 18 hodin v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově.

Královéhradecký dětský sbor Jitro pravidelně koncertuje v USA (13 turné, 217 koncertů), Japonsku (6 turné), Číně (2 turné) i ve většině zemí Evropy (2400 koncertů). V průběhu let zvítězil soubor na 27 uznávaných mezinárodních soutěžích a natočil několik desítek CD. Zahraniční i naše odborná kritika hodnotí Jitro jako jeden z nejlepších dětských sborů světa a označuje ho za klenot české kultury. Organizátoři festivalu se rozhodli závěrečným koncertem představit špičkové těleso i na Broumovsku - koncert se z původního místa konání v Ruprechticích přesouvá do klášterního kostela sv. Vojtěcha v Broumově. V programu zazní mj. hudba Johannesa Brahmse, Franze Biebla, Jana Jiráska, Antonína Dvořáka, Petra Ebena či Otmara Máchy.

Vstupné na koncert je jako vždy dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům. Posluchači mohou podpořit festival také na webu https://www.darujme.cz/projekt/1203098. Aktuální informace naleznou zájemci na webu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu. 

Podcast