Julius Mařák, Bohumil Kubišta, Kamil Lhoták, Josef Velčovský. Artslimit chystá jarní online aukci
Pátá online aukce Artslimit, která nabízí vyváženou kolekci děl 19. a 20. století s přesahy do současné tvorby i starého umění bude po celou dobu vystavena v prostorách Galerie KODL od 6. do 24. března.
- Josef Velčovský: Krajina čekající na Paridův soud (©Galerie KODL)
Artslimit je internetový aukční portál vytvořený tak, aby svým uživatelům zprostředkoval jedinečné napětí a atmosféru aukcí. Na tomto předním českém dražebním portálu se můžete účastnit pečlivě kurátorovaných aukcí s výjimečnými a prověřenými položkami. Všechna dražená díla si vždy můžete prohlédnout v galerii osobně. Na Artslimitu se můžete zúčastnit jak online aukcí uměleckých předmětů vybraných kurátory, tak i tradičních sálových aukcí Galerie KODL.
- Josef Lada: Zimní Hrusice (©Galerie KODL)
Jarní aukce se koná 26. března 2023, předaukční výstava je k vidění od 6. do 24. března 2023 v prostorách Galerie KODL na Národní třídě.
Podrobnosti přidává Matyáš Kodl:
- Emil Filla: Zátiší s loutnou, džbánem a ovocem (©Galerie KODL)
Můžete se těšit na jména jako je Julius Mařák a nejvýznamnější zástupci jeho školy. Nechybí ani jeden z nejžádanějších krajinářů české malby Václav Radimský. První polovinu dvacátého století zastupuje mj. Bohumil Kubišta, Jiří Kars či Otakar Nejedlý. Druhá polovina je prezentována jmény jako je Vlastimil Beneš, Kamil Lhoták aj. Současná scéna nabízí sběratelsky zajímavý výběr např. plátno od Jana Pištěka nebo Jakuba Špaňhela, několik děl Josefa Velčovského, Tomáše Bíma nebo Kristiana Kodeta.
- Jan Zrzavý: Zátiší s ovocem (©Galerie KODL)
Limitace začne 4. března v 10:00, živé přihazování pak proběhne 26. března od 14:00. Registrace je možná kdykoliv na artslimit.com.
- Ota Janeček: Statek v krajině (©Galerie KODL)
Ve čtvrtek 9. a 23. března od 16 hodin se pro veřejnost uskuteční komentované prohlídky.
- Michael Rittstein: Na vítězné vlně (©Galerie KODL)
- František Kavan: Na Chrudimce u Svobodných Hamrů (©Galerie KODL)
- Vlastimil Beneš: Opuštěná továrna (©Galerie KODL)
- Z výstavy (©Galerie KODL)
Úvodní foto: Kamil Lhoták: Barevný míč (©Galerie KODL)