Jurský park v Rudolfinu

6.1.2016 / Kulturní servis / Martina Klausová

V Rudolfinu zazní ve světové premiéře hudba z filmu Jurský svět

 Dvořákova síň pražského Rudolfina se stane dějištěm galakoncertu Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert. V neděli 7. února zazní od 20 hodin filmové hity jako Star Trek, Úsvit planety opic, V hlavě, Ratatouille nebo Úžasňákovi. Na své si přijdou také fanoušci seriálu Ztraceni nebo videohry Medal of Honor. Americký skladatel Michael Giacchino pro pražské publikum připravil také světovou premiéru suity z velkofilmu Jurský svět.

Michael Giacchino je aktuálně v top 10 mezi skladateli v Hollywoodu. Je velká čest uvést v Praze jeho nejslavnější skladby,“ řekl za pořadatele Nikola Bojčev, ředitel festivalu Film Music Prague.

V Dvořákově síni Rudolfina vystoupí Filmová filharmonie a Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy pod vedením japonského dirigenta Chuheie Iwasakiho. Sólistkou koncertu bude sopranistka Christina Johnstonová. „Zpívám sólo ve skladbě Roar! z filmu Monstrum. Je to náročný part pro velmi vysoký soprán,“ prozradila sopranistka Johnstonová. Skladba Roar! je skladatelovou poctou japonským hororům 50. let, zejména snímkům o Godzille.

Koncert doprovodí speciální scénické osvětlení. „Po zkušenostech z minulých koncertů víme, že diváci rádi zažijí něco víc. Rádi jsou vtaženi do dění na pódiu, a právě to je důvod, proč i tentokrát využijeme techniku,“ dodal Bojčev. Tým festivalu Film Music Prague v minulém roce s velkým úspěchem uvedl koncert Pocta Jamesi Hornerovi a na závěr roku uspořádal Star Wars: a musical show, kterou doprovodil unikátní videomapping přímo v Dvořákově síni Rudolfina.

Michael Giacchino se narodil v roce 1967 v americkém New Jersey. Poprvé na sebe upozornil hudbou k videohře Ztracený svět: Jurský park. Jeho hollywoodskou kariéru nastartoval veleúspěšný soundtrack k animovanému snímku Úžasňákovi. Giacchino je dlouholetým spolupracovníkem slavného režiséra a producenta J.J. Abramse. V současné době skládá hudbu k letošnímu chystanému celovečernímu filmu Star Trek: Do neznáma.

Podrobnosti o chystaném koncertu „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert“, který bude 7. února, najdete na webových stránkách www.filmmusicprague.com. Vstupenky jsou již v prodeji.

Partnerem koncertu je rádio Classic Praha.

Film