Když salonem zněla hudba

Své hudební sbírky odkryjí tři zámky na jednom místě

Státní zámek Rájec nad Svitavou ve spolupráci ze Státními zámky Jaroměřice nad Rokytnou a Náměšť nad Oslavou připravil výstavu s názvem Když salonem zněla hudba. Ta je přístupná během prohlídky Privátních a hostinských apartmánů (II. prohlídková trasa) rájeckého zámku od 1. července do 4. září 2022.

Když salonem zněla hudba je výstava představující skryté hudební sbírky Státních zámků Rájec nad Svitavou, Jaroměřice nad Rokytnou a Náměšť nad Oslavou. Soukromé apartmány doplnily hudební nástroje, gramofon, flašinety, hrací skříňky a další předměty dokladují jednoduché domácí muzicírování a zvuky v aristokratických salonech. Součástí výstavy je také mimořádné otevření Hudebního pokoje s klavírem. Výstava je zařazena do programu Roku šlechtických slavností 2022.

Výstava je umístěna na Státním zámku Rájec nad Svitavou (Blanenská 1, Rájec-Jestřebí), v privátních a hostinských apartmánech (II. prohlídkový okruh) v 1. patře zámku. Výstavu je možné navštívit v rámci prohlídek II. prohlídkového okruhu s průvodcem, od úterý do neděle, vždy od 10 do 16 hodin. Vstupenky na II. prohlídkovou trasu s výstavou lze koupit on-line nebo pro skupiny telefonicky rezervovat.

Foto: Profimedia (zámek Rájec nad Svitavou)

Podcast