The King’s Singers v Praze

6.1.2017 / Kulturní servis / Marek Šulc

The King’s Singers, jeden z nejznámějších vokálních ansámblů, dvojnásobní držitelé prestižního ocenění Grammy®, se po třech letech vrací do Prahy, a to na pozvání Kühnova dětského sboru. Galakoncert The King’s Singers se uskuteční 25. 2. 2017 ve Dvořákově síni Rudolfina u příležitosti zahájení 85. sezony sboru. Na tomto mimořádném večeru se představí oba ansámbly.

The King’s Singers každoročně koncertují po celém světě před stovkami tisíc diváků. V únoru 2017 přibyde do jejich koncertního kalendáře také Praha, a to díky pozvání Kühnova dětského sboru, nejstaršího a největšího dětského sboru v České republice, který tímto koncertem připomene úctyhodných 85 let od svého založení.

“Máme velkou radost, že tak skvělý vokální soubor přijal naše pozvání do Prahy. Chceme tímto gala koncertem přitáhnout pozornost širší veřejnosti k ansámblovému i sborovému zpívání a ukázat, že lidský hlas je opravdu ten nejmocnější hudební nástroj!”, říká výkonná ředitelka Kühnova dětského sboru, Michaela A. Dobrovolná.

The King’s Singers jsou nezaměnitelní pro svou barvu, absolutně přesnou intonaci a dokonalé vokální splynutí. Jsou rovněž perfektními baviči s typickým britským humorem. Na galakoncertě se představí kromě King’s Singers také samotný Kühnův dětský sbor, který si svým jedinečným zvukem podmanil prestižní koncertní sály po celém světě od USA až po Austrálii. 

Vstupenky v prodeji v síti Ticketportal a na pokladnách v Rudolfinu . Více informací na www.kuhnata.cz 

Foto: Andy Staples