Klasika i filmová hudba v Olomouci

Moravská filharmonie Olomouc chystá venkovní promenádní koncerty.

Mezi své posluchače v Olomouci se po uvolnění koronavirových opatření naživo vracejí i hudebníci Moravské filharmonie. Chystají sérii promenádních koncertů, představí se s nimi na Výstavišti Flora, v areálu Korunní pevnůstky a v letním kině.

První koncert uvedou filharmonici již tento pátek 11. června v 17.00 na Výstavišti Flora v areálu Samba, kam se na celý měsíc přemístilo se svým open-air festivalem Moravské divadlo Olomouc. V přírodním ambientu zahrají filharmonici posluchačům klenoty klasické hudby. Půjde především o skladby autorů období romantismu Antonína Dvořáka, Edwarda Elgara či Franze Schuberta. Orchestr bude řídit dirigent Miloslav Oswald.

Druhý open air koncert Moravské filharmonie se bude konat 26. června v 19.00 Korunní pevnůstce Olomouc, kam se přemístilo na venkovní scénu během červnového festivalu Divadlo Tramtarie. Zazní nejslavnější filmové melodie z filmů Indiana Jones, The Pink Panther, muzikálu West Side Story, melodie z bondovek či ze série Četníka ze Saint - Tropez.

Třetí open air koncert proběhne 10. července ve 22:00 v Letním kině v Olomouci a nese název Groteska & live orchestra. Strhující filmovou komedii Frigo, oběť krevní msty, aneb americká groteska na motivy Romea a Julie prošpikovanou ozvláštňujícími nápady doprovodí živá orchestrální hudba.

Zdroj: ČTK
Zdroj: Wikipedie (Michal Maňas)

Podcast