Klasika je u Wericha jako doma

Festival Klasika u Wericha zve na závěrečný koncert. Koná se v úterý 19. října.

Koncert hvězd Klasiky u Wericha 2021 – tak zní celý název závěrečného večera, na kterém se představí téměř všichni účinkující letošního prvního ročníku komorních hudebních slavností nesoucích název „Klasika u Wericha“. Pět nádherných letních koncertů klasické hudby v podání výjimečných mladých českých umělců proběhlo během léta na zahradě Werichovy vily na pražském malostranském ostrově Kampa. Slavnostní závěrečný koncert se uskuteční v úterý 19. října od 19 hodin, tentokrát však v podkrovních prostorách, které skýtají neméně působivou atmosféru i nezbytný komfort.

KUW_KONCERT HVEZD_IMAGE.jpg

Posluchači se mohou těšit na houslistu Jana Mráčka, letošního laureáta ceny Jiřího Bělohlávka pro mladé umělce do 30 let, mimořádně talentovanou kytaristku Barboru Kubíkovou, která právě absolvovala úspěšné turné se světovým argentinským tenoristou, divadelním režisérem a dirigentem José Curou, sopranistku Elišku Gattringerovou, flétnistu Michala Vojáčka, symbolicky reprezentujícího brněnský dechový soubor Parnas Quintet, předního klavíristu Lukáše Klánského, a chybět samozřejmě nebude ani budoucí Carmen pražského Národního divadla a múza hudebních slavností, mezzosopranistka Ester Pavlů.

Isaac Albéniz, Béla Bartók, Hector Berlioz, Claude Debussy, Antonín Dvořák, Manuel de Falla, Zdeněk Fibich, Leoš Janáček, Federico García Lorca, Miguel Llobet – to jsou velikáni české i světové tvorby, jejichž díla si budu moci posluchači v pohodlí Werichova podkroví vychutnat. Koncert bude zároveň poslední příležitostí, kdy se Klasika u Wericha připojí k charitativní sbírce na pomoc obětem tornáda na Hodonínsku a Břeclavsku.

KUW_fotogalerie_1.jpg

KUW_fotogalerie_2.jpg

KUW_fotogalerie_3.jpg

Foto: Archív festivalu

Podcast