Koncert laureátky CPA Kateřiny Javůrkové

Talent roku Cen Classic Prague Awards Kateřina Javůrková vystoupí 3. června s klavíristou Adamem Skoumalem

Hornistka Kateřina Javůrková je jednou z nejnadanějších interpretek mladé generace. Členka České filharmonie na sebe již od útlých let upozorňovala na národních a mezinárodních kláních, kde získávala nejvyšší ocenění. 

V roce 2011 se stala absolutní vítězkou mezinárodní soutěže při festivalu Moravský podzim v Brně a v roce 2013 získala první cenu a titul laureáta mezinárodní interpretační soutěže Pražské jaro. Od roku 2014 je členkou hornové skupiny České filharmonie, předtím působila v PKF – Prague Philharmonia. Sólově vystupovala s Českou filharmonií, PKF, Mnichovským komorním orchestrem, Symfonickým orchestrem Bavorského rozhlasu nebo Národním symfonickým orchestrem polského rozhlasu, s nímž v Praze uvedla premiéru Koncertu pro lesní roh Krzysztofa Pendereckého. Je zakládající členkou souboru Belfiato Quintet a vyhledávanou komorní hráčkou. Kromě hudby se ještě věnuje cukrářství, realizuje vlastní Cukrárnu za rohem a s originální dortem k 70. narozeninám šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka se zapsala do České knihy rekordů.

Jejím dalším úspěchem a bezprostředním podnětem pro porotu Cen Classic Prague Awards k uděleni ceny Talent roku 2016, byla 2. cena a titul laureáta, který Kateřina Javůrková získala v září 2016 v mezinárodní soutěži ARD v Mnichově.

V sobotu 3. června si její interpretační umění můžete poslechnout na koncertě, na němž spolu s klavíristou Adamem Skoumalem přednese program sestavený z děl Ludwiga van Beethovena, Jeana Francaixe, Oliviera Messiaena, Paula Dukase a Karlheinze Stockhausena. Koncert se koná od 19ti hodin v Sukově síni pražského Rudolfina.


JavůrkováPodcast